Branża budowlana Usługi

Współpraca z architektem nie musi być trudna

Skorzystaj z porad architekta Kraków. Kliknij tutaj

Budowa domu to niewątpliwie najistotniejsza inwestycja dla wszystkich z nas. Powinniśmy zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać przy tym z porad fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, ma na pewno projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie kupić gotowy dokument, lecz chcąc mieć gwarancję, iż budynek okaże się taki jak nam chodziło, warto skorzystać z usług architekta. Z uwagi na to, że wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się zajmuje, warto napisać na ten temat kilka zdań.

Spotkanie z architektem – o czym warto wiedzieć?

To, czy realizacja spełni nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od rezultatów spotkania z architektem. Przychodząc do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po wznoszonym domu oraz potrafić opowiedzieć mu o tym. Należy też zapoznać się z głównymi przepisami na temat budowy domu – przez to bez problemu się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy jednak się stresować, bo w razie wątpliwości możemy poprosić go o poradę.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. To ów projekt będzie brany pod rozwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim technologie, na których oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do znalezienia firmy budowlanej i będzie niezbędny do zatwierdzenia budowy. Treść tych projektów ustalają właściwe ustawy.

Nasze dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]