Usługi

Wyjeżdzasz na urlop? Opiekunka dla psa zajmie się Twoim pupilem

Podróże samolotem lub dalekobieżnym autobusem, wyjazdy służbowe czy pobyt w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia psom opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą zostać swojego pupila w domu przyjaciół lub krewnych. Jednak jest to kłopot, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług opiekuna dla psa – takie firmy działają nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale też w mniejszych .

Opieka nad psem w hotelu

W hotelu dla zwierząt nasz pupil ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno ucieszy fakt, że nad zwierzakiem całą dobę czuwa opiekunka dla psa, która troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając zabawę i czułość. Pies ma też do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres wywołany przez rozłąkę z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego codzienną, ulubioną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka dla psa – jak przygotować czworonoga?

Pożywienie nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać powierzając swojego pupila opiekunce dla psa. Czworonóg koniecznie powinien mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest odrobaczony i zaszczepiony. Konieczna jest też ochrona przed pchłami i kleszczami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kojcu lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.