Branża budowlana Usługi

Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

Na tej stronie poznasz ofertę wypożyczalni szalunków

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z desek, metalu lub sklejki laminowanej, szeroko wykorzystywanych w branży budowlanej. Stosuje się je do wznoszenia, formowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Służą one też do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów i innych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, ścienne i stropowe – wynajem szalunków

Deskowania, to także określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Sporo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny głównie wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – czy warto?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miastach, posiadają rozległy wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także świetnie przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]