Branża budowlana Usługi

Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które produkowane są podczas wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania strychu bądź piwnicy czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i objętość

Wybierając kontener, należy skupić się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod określony adres. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po zapełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do legalnej utylizacji.