Usługi

Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną gołym okiem powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania sporych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wcześniej cechy sprawiają, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest również znakomitym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się powodzeniem w sektorze spożywczym przede wszystkim dlatego, że na tego typu zasobnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja zakażeniu ich zawartości bakteriami lub dzikimi drożdżami.