Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Jeśli chcesz nabyć podłogę drewnianą, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2kr44vp

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie proste i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Warto pamiętać również o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Należy zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]